דירות ובתים באטלנטה

פנינה קטנה להשקעה גדולה

הרבה פעמים כשישראלים מחפשים לבצע השקעות נדל"ן בחו"ל, בפרט בארצות הברית, אז הם פונים לשווקים הגדולים, המשמעותיים. למשל, הם יחפשו דירות במיאמי, דירות בלאס וגאס וכמובן בניו יורק וקליפורניה. אך לא פעם ההשקעות הטובות דווקא נמצאות במקומות, שהם לכאורה פחות "נחשבים" או פחות מוכרים. כך למשל, משתלם לעשות בדיקה לגבי השקעות של דירות ובתים באטלנטה.

אטלנטה, היא בירת מדינת ג'ורג'יה, והיא העיר הגדולה במדינה. בסך הכל חיים בה חצי מיליון תושבים, כאשר במטרופולין כולו, חיים שישה מיליון. היא אומנם מדורגת רק כעיר השלושים ושמונה מבחינת כמות אוכלוסייה, אך מצד שני, היא מדורגת במקום השביעי בתמ"ג האמריקאי. מה שיכול ללמד אותנו על עושרה של עיר והמשמעות הכלכלית שיש לה, לא רק עבור מדינת ג'ורג'יה אלא בכלל בכל ארצות הברית.

במהלך השנים, העיר הפכה להיות מוקד משיכה הן עבור תיירים שמבקשים להכיר את הדרום האמריקאי, המתחדש והמשתנה, והן עבור משקיעי נדל"ן, כולל משקיעים ישראלים שמחפשים שווקים חדשים בארצות הברית, שווקים יותר זולים, יותר נגישים, שווקים שקל למצוא בהם דירות ובתים לרכישה.

לפני שנסביר כיצד עושים זאת, חשוב לומר, אטלנטה נהנית מקצב הצמיחה הגבוה ביותר כיום בארצות הברית, היא מושכת אליה עסקים רבים, ולכן היא גם מושכת אליה לא מעט אמריקאיים שמחפשים מקומות עבודה, בפרט צעירים וכן מהגרים שמחפשים מקומות עבודה במדינה. זה כמובן יוצר ביקושים רבים בשוק הנדל"ן המקומי.

כיצד משקיעים נכון בשוק הנדל"ן באטלנטה

תחילה יש לומר, מאחר ומדובר בשוק חדש יחסית, ומאחר ולא מדובר בעיר כמו ניו יורק או קליפורניה, אז מוטב לבצע את ההשקעות דרך חברות וקרנות ישראליות שמכירות את העיר ומכירות את השוק. הן ידעו למצוא נכסים משתלמים להשקעה, בין אם זה לטווח קצר ובין אם זה לטווח ארוך.

בעיר כמו אטלנטה, ניתן למצוא דירות ובתים מסוגים שונים, כולל דירות ומבני יוקרה לצורך השכרה או מכירה. מדובר על נכסים שנמצאים הן בתוך העיר עצמה והן בפרברים שלה, למשל בעיר כמו ביופורד, וכן בשכונות כגון, בקהד, אלפרטה או לורנסוויל, שכונות יוקרה בצפון העיר.