דירות ובתים בקליפורניה

להגיע הכי קרובים לכוכבים

לא הרבה אנשים יודעים אבל קליפורניה, מדינה בתוך ארצות הברית, היא אחת הכלכלות הגדולות ביותר בעולם. למעשה, אם היא לא היתה חלק מארצות הברית אלא היתה עומדת כמדינה בפני עצמה, אזי שהיא היתה נכנסת לרשימת עשרת הכלכלות הגדולות בעולם. מדינות עצמאיות רבות, לא מגיעות לנתונים שלה.

אין זה מפתיע. הרי קליפורניה כוללת בתוכה מספר אזורים מאוד מפותחים, אזורים אשר במובנים מסוימים מנהלים את הכלכלה העולמית. בין אם מדובר באזור עמק הסיליקון, סאן פרנסיסקו, וכן לוס אנגל'ס, שאף על פי שיש בעיר לא מעט שכונות עוני, עדיין נחשבת לאחת הערים העשירות בעולם.

גם אנחנו בתור ישראלים יכולים ליהנות מכך, זאת באמצעות השקעה בדירות ובתים בקליפורניה. אכן הרבה ישראלים מתלבטים בשאלה, האם להשקיע את הכסף שעומד לרשותם בנדל"ן בניו יורק, העיר החשובה בחוף המזרחי של ארצות הברית, או שמא להשקיע אותו בקליפורניה, המדינה הגדולה והחשובה בחוף המערבי של ארצות הברית. מה שבטוח הוא, מי שבוחר להשקיע בקליפורניה, יכול למצוא לא מעט אופציות, בין אם זה בערים הגדולות ובין אם זה בפרברים של אותם ערים.

Golden Gate bridge in San Francisco California USA West Coast of Pacific Ocean

כיצד יודעים איפה להשקיע ולמה זה משתלם לנו

ראשית צריך להדגיש, כל ישראלי שבוחר להשקיע את כספו בדירות ובתים בקליפורניה, לא צריך לעשות את זה לבד. הוא יכול למצוא חברות וקרנות שונות שמבצעים השקעות במדינה. בין אם זה באופן פרטני וספציפי עבור משקיעים שונים ובין אם זה דרך קבוצות משקיעים שחוברים יחד ורוכשים נכסים, תוך כדי כך שהם מחלקים ביניהם את הרווחים.

כאמור, אפשר למצוא מגוון רחב של מקומות בקליפורניה בהם ניתן להשקיע, בין אם זה בלוס אנגל'ס, סקרמנטו (בירת קליפורניה) סאן פרנסיסקו, אזור המפרץ, וכן בערים נוספות כמו סאן חוזה, סן דייגו, סנטה אנה, לונג ביץ ועוד. מדובר על נכסים שיכולים להתאים הן למגורי קבע, הן לשכירות והן לתיירות. לידע כללי, כאשר מסתכלים על שוק הנדל"ן האמריקאי, אזי שמתוך עשרים הערים המבוקשות ביותר לנדל"ן בארצות הברית, עשרה מתוכן נמצאות בקליפורניה וששה מתוכן בעשירייה הראשונה. זה יכול ללמד אותנו על שווי ההשקעה ועל איכותה.